Web Tabanlı Belediye Bilgi Yönetim Sistemi

2016-02-05
bbys

E-Belediye, E-Yönetişim ile Vatandaş Odaklı Hizmet Projesi kurumda başarılı bir şekilde devreye alınmıştır.

Proje ile; belediye yönetiminin vereceği kararlar için güncel verilere dayalı entegre akıllı kent bilgi sistemi alt yapısının kurulması, belediyenin birimleri arasında, yerel ölçekteki kurumlar arasında elektronik iletişim - bilgi ağının sağlanması, vatandaşın belediye hizmetlerinden en kolay  şekilde  yararlanabilmesi, belediye hizmetlerinin  teknolojik ürünler ile daha az maliyetli olarak vatandaşa ulaştırılması sağlanmıştır.

Özellikle e-belediye, mobil gibi vatandaş için hayatı kolaylaştıran uygulamalarımız, hem belediye hizmetlerine hem de vatandaşın yaşamına katma değerler yaratmıştır.

E- belediye hizmetini kullanan vatandaşlar, belediyeye gelmeden mekan zaman farketmeksizin borçlarını sorgulayabilir ve tek tıkla borçlarını ödeyebilmektedirler. Aynı zamanda vatandaşlar, Hemşeri İletişim Merkezi uygulamasına akıllı cihazlar ve e- belediye sisteminden ulaşarak öneri, şikayet ve taleplerini iletebilmekte,  kendilerine yapılan sms geri bildirimi ile taleplerinin durumunu anında izleyebilmektedirler. Belediyenin iş arayan vatandaşlar ile işverenleri buluşturduğu CV Bank uygulaması, hem iş arayan vatandaşlara yeni iş kapıları bulmaları için avantaj sağlarken, işverenlere de kendilerine uygun personeli bulabilmek için güçlü bir veri tabanı sunmaktadır.

“E-Belediye, E-Yönetişim ile Vatandaş Odaklı Hizmet Projesi”  hem vatandaşlarımız için büyük bir kolaylık oluştururken, belediyelerimizde bu proje ile hizmet kalitesini artırarak vatandaşlarımıza yaşanabilir şehirler sunmaktadır.